BK1608HS102-TV
Mfr.Part #
BK1608HS102-TV
Description
FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Test Frequency :
100MHz
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
Number of Lines :
1
Ratings :
AEC-Q200
Published :
Impedance @ Frequency :
1kOhm @ 100MHz
Weight :
2.012816mg
Impedance :
1kOhm
DC Resistance (DCR) (Max) :
600mOhm
Rated Current :
0.3A
Height :
800μm
Max DC Current :
300mA
Width :
0.8mm
Tolerance :
25%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
BK1608HS102-TV
TAIYO YUDEN BK1608HS102-TV
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN