BD0810J50200AHF
Mfr.Part #
BD0810J50200AHF
Manufacturer
Anaren Wireless / TTM Technologies
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
BALUN 800MHZ-1GHZ 50/200 0805
Manufacturer :
Product Category :
Balun
Insertion Loss (Max) :
1.0dB
Number of Pins :
6
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Range :
800MHz~1GHz
ECCN Code :
5A991.G
Case Code (Imperial) :
Turns Ratio - Primary:Secondary :
1:2
Cut-off Frequency-Min :
800MHz
Impedance :
200Ohm
Cut-off Frequency-Max :
1000MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Insertion Loss (dB) :
0.7 dB
Length :
2.04mm
Impedance - Unbalanced/Balanced :
50 / 200Ohm
HTS Code :
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Phase Difference :
5.9°
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
1.29mm
Transformer Type :
RF TRANSFORMER
Series :
Xinger®
Max Operating Temperature :
85°C