BCR22PNE6327BTSA1
Mfr.Part #
BCR22PNE6327BTSA1
Manufacturer
Infineon Technologies
Package / Case
6-VSSOP, SC-88, SOT-363
Description
TRANS NPN/PNP PREBIAS SOT363
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays, Pre-Biased
Max Power Dissipation :
250mW
Current - Collector (Ic) (Max) :
100mA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :
50 @ 5mA 5V
Frequency - Transition :
130MHz
Resistor - Emitter Base (R2) :
22kOhms
Base Part Number :
BCR22PN
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
50V
Resistor - Base (R1) :
22kOhms
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Collector Emitter Voltage (VCEO) :
300mV
Published :
Transistor Type :
1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Collector Emitter Breakdown Voltage :
50V
Max Collector Current :
100mA
Supplier Device Package :
PG-SOT363-6
Power - Max :
250mW
Package / Case :
6-VSSOP, SC-88, SOT-363
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic :
300mV @ 500μA, 10mA
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
BCR22PNE6327BTSA1
Infineon Technologies BCR22PNE6327BTSA1
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Diodes Incorporated
    TRANS 2NPN PREBIAS 0.2W SOT363