BCR10PNH6730XTMA1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BCR10PNH6730XTMA1
Manufacturer
Infineon Technologies
Package / Case
6-VSSOP, SC-88, SOT-363
Datasheet
Download
Description
TRANS NPN/PNP PREBIAS SOT363
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays, Pre-Biased
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic :
300mV @ 500μA, 10mA
Collector Emitter Voltage (VCEO) :
50V
Element Configuration :
Dual
Resistor - Emitter Base (R2) :
10k Ω
Factory Lead Time :
26 Weeks
Terminal Form :
Gull wing
Transistor Type :
1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Frequency - Transition :
130MHz
Mount :
Surface Mount
Collector Emitter Breakdown Voltage :
50V
Transistor Application :
SWITCHING
Resistor - Base (R1) :
10k Ω
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Elements :
2
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Transition Frequency :
130MHz
Additional Feature :
BUILT-IN BIAS RESISTOR RATIO IS 1
Min Operating Temperature :
-65°C
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Polarity :
NPN, PNP
Published :
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
6-VSSOP, SC-88, SOT-363
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
6
Base Part Number :
BCR10PN
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
250mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :
30 @ 5mA 5V
Max Collector Current :
100mA
Max Operating Temperature :
150°C
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
6
Datasheets
BCR10PNH6730XTMA1
Infineon Technologies BCR10PNH6730XTMA1
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Diodes Incorporated
    TRANS 2NPN PREBIAS 0.2W SOT363