B86301U0400S000
Mfr.Part #
B86301U0400S000
Description
LINE FILTER 520VAC 400A CHASS
Power Line Filter Modules
Min Operating Temperature :
-25°C
Operating Temperature :
-25°C ~ 100°C
Series :
B86301
Max Operating Temperature :
100°C
Configuration :
Single Stage
RoHS Status :
RoHS Compliant
Approvals :
cURus
Filter Type :
THREE PHASE EMI FILTER
Applications :
GENERAL PURPOSE
Current :
400A
Approval Agency :
cURus
Mounting Type :
Reach Compliance Code :
Unknown
Frequency - Operating :
50/60Hz
Voltage - Rated DC :
Termination Style :
Terminal Post
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Inductance :
13 μH
Voltage - Rated AC :
520V
Datasheets
B86301U0400S000
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH