B84144A0200R120
Mfr.Part #
B84144A0200R120
Description
LINE FILTER 200A CHASSIS MOUNT
Power Line Filter Modules
Voltage - Rated AC (Phase to Phase) :
300V
Frequency - Operating :
50Hz~60Hz
Configuration :
Single Stage
Applications :
Converter
Termination Style :
Terminal Block
Approval Agency :
cUL, ENEC, UL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) :
520V
Series :
B84144
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-25°C~100°C
Current :
200A
Filter Type :
Three Phase (Wye)
Datasheets
B84144A0200R120
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH