B84144A0050R000
Mfr.Part #
B84144A0050R000
Description
LINE FILTER 440/250VAC 50A CHASS
Stock
1
In Stock :
1
Power Line Filter Modules
Voltage - Rated AC :
440V 250V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase) :
440V
Series :
B84144
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) :
250V
Frequency - Operating :
50Hz~60Hz
Packaging :
Box
Termination Style :
Terminal Block, Threaded Post (M6)
Approval Agency :
UL
Current :
50A
Filter Type :
Three Phase (Wye)
Configuration :
Single Stage
Published :
2002
Datasheets
B84144A0050R000
EPCOS (TDK) B84144A0050R000
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH