B84143V0162S229
Mfr.Part #
B84143V0162S229
Description
LINE FILTER 162A CHASSIS MOUNT
Stock
1
In Stock :
1
Power Line Filter Modules
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) :
300V
Packaging :
Box
Series :
B84143V
Termination Style :
Terminal Block, Wire Leads
Approval Agency :
cURus
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated AC (Phase to Phase) :
520V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Configuration :
Single Stage
Frequency - Operating :
50/60Hz
Filter Type :
Three Phase (Delta)
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Current :
162A
Datasheets
B84143V0162S229
EPCOS (TDK) B84143V0162S229
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH