B84142J1250S081
Mfr.Part #
B84142J1250S081
Description
LINE FLTR 1KVDC 600VAC 1.25KA CH
Power Line Filter Modules
Inductance :
Frequency - Operating :
Termination Style :
Terminal Post
Series :
B84142
Mount :
Chassis Mount
Approvals :
cUR, UR
RoHS Status :
RoHS Compliant
Applications :
Photovoltaic Inverter
Voltage - Rated DC :
1kV
Filter Type :
SINGLE PHASE EMI FILTER
Voltage - Rated AC :
600V
Operating Temperature :
-25°C ~ 100°C
Max Operating Temperature :
100°C
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Current :
1.25kA
Approval Agency :
UR
Min Operating Temperature :
-25°C
Datasheets
B84142J1250S081
EPCOS (TDK) B84142J1250S081
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH