B84142C1250S081
Mfr.Part #
B84142C1250S081
Description
LINE FLTR 1.5KVDC 600VAC 1.25KA
Power Line Filter Modules
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current :
1.25kA
Voltage - Rated AC :
600V
Factory Lead Time :
10 Weeks
Applications :
Photovoltaic Inverter
Operating Temperature :
-25°C~100°C
Voltage - Rated DC :
1500V 1.5kV
Approval Agency :
cUR, UR
Filter Type :
Single Phase
Series :
B84142C
Packaging :
Box
Termination Style :
Terminal Post
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
B84142C1250S081
EPCOS (TDK) B84142C1250S081
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH