B82791H2301N001
Mfr.Part #
B82791H2301N001
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Description
CMC 30MH 300MA 2LN TH
DC Resistance (DCR) (Max) :
2.2Ohm Typ
Series :
B82791
Inductance @ Frequency :
30mH @ 10kHz
Filter Type :
Power Line
Approval Agency :
ENEC, UR, VDE
Voltage - Rated AC :
250V
Height (Max) :
0.693 17.60mm
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Number of Lines :
2
Size / Dimension :
0.602Lx0.291W 15.30mmx7.40mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Through Hole
Current Rating (Max) :
300mA
Factory Lead Time :
12 Weeks
Datasheets
B82791H2301N001
EPCOS (TDK) B82791H2301N001
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD