B82720H0014A016
Mfr.Part #
B82720H0014A016
Description
CMC 4.7MH 300MA 4LN TH
Product Category :
Common Mode Chokes
Lead Pitch :
10mm
Material - Core :
Ferrite
Max Operating Temperature :
125°C
Physical Dimension :
L13.0XB9.5XH14.0 (mm)/L0.512XB0.374XH0.551 (inch)
Mount :
Through Hole
Termination :
Radial
Depth :
9.5mm
DC Current :
300mA
Approval Agency :
UL
Pbfree Code :
yes
Min Operating Temperature :
-40°C
JESD-609 Code :
e3
Width :
9.5mm
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Max DC Current :
300mA
Test Frequency :
10kHz
DC Resistance (DCR) - Parallel :
900mOhm
DC Resistance (DCR) (Max) :
0.9Ohm
Shielding :
Unshielded
Rated Current :
0.3A
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Packing Method :
Box
Lead Diameter :
500 µm
Rated Voltage :
80V
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
RoHS Compliant
HTS Code :
Tolerance :
50%
Inductance :
4.7 mH
Number of Functions :
4
Military Standard :
Not
Length :
13mm
Height :
14mm
Datasheets
B82720H0014A016
EPCOS (TDK) B82720H0014A016
B82720H0014A016 datasheet pdf and Common Mode Chokes product details from EPCOS stock available at
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD