B82731M2351A030
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B82731M2351A030
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 100MH 350MA 2LN TH
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Common Mode Chokes
Voltage - Rated AC :
250V
Number of Lines :
2
Series :
B82731
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tray
Published :
Current Rating (Max) :
350mA
Mounting Type :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height (Max) :
0.807 20.50mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance @ Frequency :
100mH @ 10kHz
Filter Type :
Power Line
Approval Agency :
ENEC, UR, VDE
Size / Dimension :
0.827Lx0.591W 21.00mmx15.00mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
DC Resistance (DCR) (Max) :
4.5Ohm Typ
Datasheets
B82731M2351A030
EPCOS (TDK) B82731M2351A030
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD