B82724A2501N001
Mfr.Part #
B82724A2501N001
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pin
Description
CMC 82MH 500MA 2LN TH
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pin
Through Hole
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
1.303Lx1.280W 33.10mmx32.50mm
Inductance @ Frequency :
82mH @ 10kHz
Current Rating (Max) :
500mA
Voltage - Rated AC :
250V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
B82724
DC Resistance (DCR) (Max) :
2.3Ohm Typ
Approval Agency :
ENEC, UR, VDE
Height (Max) :
0.776 19.70mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Datasheets
B82724A2501N001
EPCOS (TDK) B82724A2501N001
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD