B82721K2401N025
Mfr.Part #
B82721K2401N025
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 39MH 0.4A TH
Product Category :
Common Mode Chokes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
13.2mm
Core Material :
Ferrite
Series :
B82721
Height (Max) :
0.823 20.90mm
Max DC Current :
400mA
Size / Dimension :
0.717Lx0.520W 18.20mmx13.20mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Length :
18.2mm
Height :
20.9mm
Inductance :
39 mH
Termination :
Radial
Mounting Type :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-40°C
Packaging :
Tray
Datasheets
B82721K2401N025
EPCOS (TDK) B82721K2401N025
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD