B82721J2501N021
Mfr.Part #
B82721J2501N021
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Description
CMC 15MH 500MA 2LN TH
Common Mode Chokes
Height (Max) :
0.823 20.90mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Approval Agency :
ENEC, UR, VDE
DC Resistance (DCR) (Max) :
800mOhm Typ
Current Rating (Max) :
500mA
Filter Type :
Power Line
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Rated AC :
250V
Size / Dimension :
0.717Lx0.520W 18.20mmx13.20mm
Packaging :
Tray
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Series :
B82721
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Number of Lines :
2
Factory Lead Time :
34 Weeks
Inductance @ Frequency :
15mH @ 10kHz
Datasheets
B82721J2501N021
EPCOS (TDK) B82721J2501N021
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD