B82721J2401N021
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B82721J2401N021
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Description
CMC 27MH 400MA 2LN TH
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Common Mode Chokes
Terminal Placement :
DUAL IN-LINE
ECCN Code :
EAR99
Length :
18.2mm
Lead Diameter :
700 µm
Shielding :
Unshielded
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
Wire
Inductance-Nom (L) :
27000 µH
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Depth :
13.2mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Max DC Current :
400mA
Inductance :
27 mH
Packing Method :
Tray
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
HTS Code :
Min Operating Temperature :
-40°C
Construction :
RECTANGULAR
Tolerance :
30%
DC Current :
400mA
DC Resistance (DCR) - Parallel :
1.7Ohm
Military Standard :
Not
Material - Core :
Ferrite
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
Radial
Test Frequency :
10kHz
Width :
13.2mm
JESD-609 Code :
e3
Special Feature :
INDUCTANCE IS MEASURED AT 0.1 MA DC CURRENT
Number of Terminations :
4
Mount :
Through Hole
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Max Operating Temperature :
125°C
Weight :
5.000005g
Height :
20.3mm
Number of Functions :
2
Datasheets
B82721J2401N021
EPCOS (TDK) B82721J2401N021
B82721J2401N021 datasheet pdf and Common Mode Chokes product details from EPCOS stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD