B78148T1472K9
Mfr.Part #
B78148T1472K9
Description
FIXED IND 4.7UH 380MA 650MOHM TH
Height :
13mm
Height Seated (Max) :
9.8044mm
Inductance Frequency - Test :
7.96MHz
Inductance-Nom (L) :
4.7 µH
Current Rating :
380mA
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Height - Seated (Max) :
0.386 (9.80mm)
Max DC Current :
380mA
Size / Dimension :
0.130 Dia (3.30mm)
Special Feature :
Q MEASURED AT 7.96MHZ
Current - Saturation :
Tolerance :
10%
Q @ Freq :
40 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant :
90MHz
DC Resistance (DCR) :
650 mOhm Max
Test Frequency :
7.96MHz
Operating Temperature (Max) :
125°C
Radiation Hardening :
No
Inductance :
4.7 µH
DC Resistance (DCR) - Parallel :
650mOhm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Lead Pitch :
5mm
DC Current :
380mA
Datasheets
B78148T1472K9
B78148T1472K9 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from EPCOS stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD