B78108E1221M000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B78108E1221M000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 220NH 5.9A 19 MOHM TH
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Fixed Inductors
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Frequency - Self Resonant :
610MHz
Shielding :
Unshielded
Current - Saturation :
12.2A
DC Resistance (DCR) - Parallel :
19mOhm
Material - Core :
Ferrite
Tolerance :
20%
Package / Case :
Axial
Inductance Tolerance :
20%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mount :
Through Hole
Packaging :
Cut Tape
Length :
9.4996mm
REACH SVHC :
No SVHC
Current Rating :
5.9A
Composition :
Wirewound
Inductance :
220 nH
Test Frequency :
1MHz
Datasheets
B78108E1221M000
EPCOS (TDK) B78108E1221M000
B78108E1221M000 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from EPCOS stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD