B78148T1223K
Mfr.Part #
B78148T1223K
Description
FIXED IND 22UH 170MA 3.2 OHM TH
Fixed Inductors
Composition :
Wirewound
JESD-609 Code :
e3
Frequency - Self Resonant :
30MHz
Mount :
Through Hole
Max DC Current :
170mA
DC Current :
170mA
Packing Method :
Ammo Pack
Quality Factor-Min (at L-nom) :
60
Number of Terminations :
2
Height :
13mm
Lead Free :
Lead Free
Lead Diameter :
0.6 mm
Number of Functions :
1
Current Rating :
170mA
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Tolerance :
10%
Lead Pitch :
5mm
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Construction :
Axial
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Shape/Size Description :
TUBULAR PACKAGE
DC Resistance (DCR) - Parallel :
3.2Ohm
Military Standard :
Not
Height Seated (Max) :
9.8044mm
Special Feature :
Q IS MEASURED AT 2.52MHZ
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead/Base Style :
Radial
Inductance-Nom (L) :
22 µH
Operating Temperature (Max) :
125°C
Material - Core :
Ferrite
Test Frequency :
2.52MHz
Weight :
250mg
Inductance :
22 µH
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Datasheets
B78148T1223K
B78148T1223K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from EPCOS stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD