B78148T1104J
Mfr.Part #
B78148T1104J
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 100UH 85MA 12.5 OHM TH
Fixed Inductors
DC Resistance (DCR) - Parallel :
12.5Ohm
Inductance :
100 µH
Mount :
Unshielded
Composition :
Wirewound
Test Frequency :
2.52MHz
Height Seated (Max) :
9.8044mm
Current Rating :
85mA
Package / Case :
Radial
Tolerance :
5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency - Self Resonant :
11MHz
Datasheets
B78148T1104J
B78148T1104J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from EPCOS stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD