B78148S1824J000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B78148S1824J000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 820UH 140MA 12 OHM TH
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Fixed Inductors
Series :
BC
Frequency - Self Resonant :
1.6MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Radial
DC Resistance (DCR) :
12Ohm Max
Type :
Wirewound
Material - Core :
Ferrite Drum
Size / Dimension :
0.157Diax0.362L 4.00mmx9.20mm
Inductance :
820μH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance Frequency - Test :
796kHz
Current Rating (Amps) :
140mA
Shielding :
Unshielded
Q @ Freq :
50 @ 796kHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Mounting Type :
Through Hole
Datasheets
B78148S1824J000
EPCOS (TDK) B78148S1824J000
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD