B78148S1393J000
Mfr.Part #
B78148S1393J000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 39UH 470MA 1.02 OHM TH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
Wirewound
Inductance :
39μH
Frequency - Self Resonant :
8MHz
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shielding :
Unshielded
Package / Case :
Radial
Current Rating (Amps) :
470mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.157Diax0.362L 4.00mmx9.20mm
Inductance Frequency - Test :
2.52MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Through Hole
Series :
BC
Q @ Freq :
50 @ 2.52MHz
Factory Lead Time :
8 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
DC Resistance (DCR) :
1.02Ohm Max
Datasheets
B78148S1393J000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD