B78108T3821J
Mfr.Part #
B78108T3821J
Description
FIXED IND 820NH 500MA 550MOHM TH
Inductance :
820 nH
Length :
7.0104mm
Size / Dimension :
0.130 Dia x 0.276 L (3.30mm x 7.00mm)
Type :
Wirewound
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current - Saturation :
Inductance Frequency - Test :
25.2MHz
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) - Parallel :
550mOhm
Material - Core :
Ceramic
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current Rating :
500mA
Tolerance :
5%
Mounting Type :
Through Hole
Composition :
Wirewound
Mount :
Series :
MCC
Q @ Freq :
35 @ 25.2MHz
Test Frequency :
25.2MHz
Package / Case :
Axial
Ratings :
Frequency - Self Resonant :
230MHz
Height - Seated (Max) :
DC Resistance (DCR) :
550 mOhm Max
Datasheets
B78108T3821J
B78108T3821J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from EPCOS stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD