B78108T1102J009
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B78108T1102J009
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1UH 630MA 250 MOHM TH
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Fixed Inductors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating (Amps) :
630mA
Material - Core :
Ferrite
Q @ Freq :
35 @ 25.2MHz
Inductance Frequency - Test :
25.2MHz
Mounting Type :
Through Hole
Tolerance :
±5%
DC Resistance (DCR) :
250mOhm Max
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.130Diax0.276L 3.30mmx7.00mm
Inductance :
1μH
Shielding :
Unshielded
Package / Case :
Axial
Packaging :
Tape and Box (TB)
Frequency - Self Resonant :
180MHz
Series :
MCC
Type :
Wirewound
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
B78108T1102J009
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD