B78108S1333K000
Mfr.Part #
B78108S1333K000
Description
FIXED IND 33UH 500MA 920 MOHM TH
Fixed Inductors
Inductance Frequency - Test :
2.52MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
Wirewound
Inductance :
33μH
Axial
Factory Lead Time :
8 Weeks
DC Resistance (DCR) :
920mOhm Max
Series :
BC
Frequency - Self Resonant :
9MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Mounting Type :
Through Hole
Size / Dimension :
0.157Diax0.362L 4.00mmx9.20mm
Tolerance :
±10%
Q @ Freq :
55 @ 2.52MHz
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating (Amps) :
500mA
Datasheets
B78108S1333K000
EPCOS (TDK) B78108S1333K000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD