B78108S1123J009
Mfr.Part #
B78108S1123J009
Description
FIXED IND 12UH 650MA 550 MOHM TH
Ferrite
Current Rating (Amps) :
650mA
DC Resistance (DCR) :
550mOhm Max
Mounting Type :
Through Hole
Inductance :
12μH
Frequency - Self Resonant :
30MHz
Package / Case :
Axial
Size / Dimension :
0.157Diax0.362L 4.00mmx9.20mm
Q @ Freq :
70 @ 2.52MHz
Inductance Frequency - Test :
2.52MHz
Packaging :
Tape and Box (TB)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
BC
Factory Lead Time :
26 Weeks
Shielding :
Unshielded
Type :
Wirewound
Weight :
379.997008mg
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±5%
Datasheets
B78108S1123J009
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD