B57431V2332K62
Mfr.Part #
B57431V2332K62
Description
THERMISTOR NTC 3.3KOHM 0805
Temperature Sensors - NTC Thermistors
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Terminations :
2
Thermal Sensitivity Index :
4470 K
Power Dissipation-Max :
210mW
Thermistor Application :
TEMPERATURE COMPENSATION
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
5%
Resistance :
3.3kOhm
Resistor Type :
NTC THERMISTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, BLISTER, 7 INCH
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Mount :
Surface Mount
HTS Code :
Reach Compliance Code :
Unknown
Datasheets
B57431V2332K62
EPCOS (TDK) B57431V2332K62
NTC THERMISTOR Tolerance:5% Tape & Reel (TR)
B57431V2332K62 Overview
B57431V2332K62 Features
Package/Case: Tape & Reel (TR)
3.3kOhm Resistance
5% Tolerance