B43750A5687M7
Mfr.Part #
B43750A5687M7
Description
CAP ALUM 680UF 20% 450V SCREW
Aluminum Electrolytic Capacitors
Mount :
Ripple Current @ Low Frequency :
9.4A @ 100Hz
Lead Pitch :
31.6992mm
Height Seated (Max) :
2.681 68.10mm
Voltage - Rated :
450V
Ripple Current :
9.4A
Lifetime @ Temp :
8000 Hrs @ 105°C
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Chassis Mount
Factory Lead Time :
58 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
90mOhm @ 100Hz
Impedance :
150mOhm
Capacitance :
680μF
Size / Dimension :
3.583Dia 91.00mm
Lead Spacing :
1.248 31.70mm
Datasheets
B43750A5687M7
B43750 680μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 9.4A 3.583Dia 91.00mm Polar 31.6992mm Radial, Can - Screw Terminals