B43706A5478M600
Mfr.Part #
B43706A5478M600
Description
CAP ALUM 4700UF 20% 450V SCREW
Stock
245
In Stock :
245
Aluminum Electrolytic Capacitors
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Product Type :
Electrolytic Capacitors
Length :
130.7 mm
Test Frequency :
100 Hz
Lead Spacing :
31.7 mm
Capacitance :
4700 uF
Ripple Current :
25.7 A
ESR :
20 mOhms
Type :
Diameter :
76.9 mm
Termination Style :
Screw
Subcategory :
Capacitors
Product :
High Reliability Electrolytic Capacitors
Tolerance :
20 %
Datasheets
B43706A5478M600
EPCOS (TDK) B43706A5478M600
Aluminum Electrolytic Capacitor 20% 4700uF