B43699C5156Q7
Mfr.Part #
B43699C5156Q7
Package / Case
Axial, Can
Description
CAP ALUM 15UF 450V AXIAL
Series :
B43699
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6.8Ohm @ 100Hz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Axial, Can
Mounting Type :
Through Hole
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
15μF
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Size / Dimension :
0.551Diax1.181L 14.00mmx30.00mm
Polarization :
Polar
Voltage - Rated :
450V
Lifetime @ Temp :
6000 Hrs @ 105°C
Impedance :
3Ohm
Tolerance :
-10% +30%
Ripple Current @ High Frequency :
650mA @ 10kHz
Datasheets
B43699C5156Q7
B43699 15μF Capacitor -10% +30% Bulk Through Hole 0.551Diax1.181L 14.00mmx30.00mm -40°C~105°C Polar Axial, Can