B43698A5106Q000
Mfr.Part #
B43698A5106Q000
Description
CAPACITOR ALUM AXIAL
Aluminum Electrolytic Capacitors
Product Weight (g) :
6.8
Min Operating Temperature :
-40 °C
Packaging :
Bulk
Type :
Electrolytic
Product Length (mm) :
30
Ripple Current :
1.34 A
Voltage :
450VDC
Mounting :
Through Hole
Lead Diameter :
800 µm
Life (Hours) :
15000 hours
RoHS :
Compliant
Minimum Operating Temperature (°C) :
-40
Equivalent Series Resistance Type :
Standard
Maximum Operating Temperature (°C) :
105
Tolerance :
-10% to 30%
Diameter :
14 mm
Capacitance Value :
10uF
ESR (Ohm) :
4.9
ESR (Equivalent Series Resistance) :
8.1 mΩ
Length :
30 mm
IR (mA) :
710
Termination Style :
Axial
Series :
Size (mm) :
14 X 30
Max Operating Temperature :
105 °C
Lifetime (h) :
Lead Diameter (mm) :
0.8
Product Diameter (mm) :
14
Capacitance :
10 µF
Voltage Rating (DC) :
450 V
Termination :
Axial
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package :
Bulk
Product Status :
Obsolete
Lifecycle Status :
OBSOLETE (Last Updated: 3 weeks ago)
Datasheets
B43698A5106Q000
Introducing Aluminum Electrolytic Capacitors EPCOS (TDK) B43698A5106Q000 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Electrolytic, Voltage:450VDC, B43698A5106Q000 pinout, B43698A5106Q000 datasheet PDF, B43698A5106Q000 amp .Beyond Aluminum Electrolytic Capacitors EPCOS (TDK) B43698A5106Q000 ,we also offer 865080642006, 865080342006, EEE-FK1E100R, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
- 10 µF Capacitor -10% to 30% Bulk 1.34 A