B43601A9337M82
Mfr.Part #
B43601A9337M82
Package / Case
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Description
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP
Height :
45mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
330mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp :
10000 Hrs @ 85°C
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Height Seated (Max) :
1.858 47.20mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Diameter :
25mm
Impedance :
450mOhm
Lead Pitch :
10.0076mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Voltage - Rated :
400V
Tolerance :
±20%
Capacitance :
330µF
Ripple Current :
1.87A
Ripple Current @ Low Frequency :
1.87A @ 100Hz
Size / Dimension :
0.984Dia 25.00mm
Datasheets
B43601A9337M82
EPCOS (TDK) B43601A9337M82
B43601 330μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.87A 0.984Dia 25.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In - 3 Lead