B43601A9337M60
Mfr.Part #
B43601A9337M60
Package / Case
Radial, Can - Snap-In
Description
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP
Diameter :
25mm
Lifetime @ Temp :
10000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Rated :
400V
Height :
45mm
Ripple Current @ Low Frequency :
1.87A @ 100Hz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
330mOhm @ 100Hz
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In
Impedance :
450mOhm
Height Seated (Max) :
1.850 47.00mm
Size / Dimension :
0.984Dia 25.00mm
Lead Pitch :
10.0076mm
Ripple Current :
1.87A
Tolerance :
±20%
Capacitance :
330µF
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Datasheets
B43601A9337M60
EPCOS (TDK) B43601A9337M60
B43601 330μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.87A 0.984Dia 25.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In