B43601A5127M82
Mfr.Part #
B43601A5127M82
Package / Case
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Description
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP
Voltage - Rated :
450V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.866Dia 22.00mm
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Tolerance :
±20%
Ripple Current @ Low Frequency :
1.01A @ 100Hz
Lead Pitch :
10.0076mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm @ 100Hz
Capacitance :
120μF
Height Seated (Max) :
1.268 32.20mm
Impedance :
1.27Ohm
Height :
30mm
Lifetime @ Temp :
10000 Hrs @ 85°C
Diameter :
22mm
Ripple Current :
1.01A
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Datasheets
B43601A5127M82
B43601 120μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.01A 0.866Dia 22.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In - 3 Lead