B43601A2477M62
Mfr.Part #
B43601A2477M62
Package / Case
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Description
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP
Lifetime @ Temp :
10000 Hrs @ 85°C
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.866Dia 22.00mm
Diameter :
22mm
Voltage - Rated :
200V
Height Seated (Max) :
1.457 37.00mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Impedance :
280mOhm
Ripple Current @ Low Frequency :
1.84A @ 100Hz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200mOhm @ 100Hz
Ripple Current :
1.84A
Height :
35mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Capacitance :
470µF
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Lead Pitch :
10.0076mm
Datasheets
B43601A2477M62
B43601 470μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.84A 0.866Dia 22.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In - 3 Lead