B43584B9228M000
Mfr.Part #
B43584B9228M000
Description
CAP ALUM 2200UF 20% 400V SCREW
Max Operating Temperature :
85°C
Packaging :
Bulk
Capacitance :
2.2mF
Voltage - Rated DC :
400V
Leakage Current :
2.262605mA
Tolerance :
20%
Lead Pitch :
28.5mm
Ripple Current :
7.9A
Cardboard
Height :
80.7mm
Diameter :
64.3mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
48mOhm
Test Frequency :
100Hz
Life (Hours) :
15000 hours
REACH SVHC :
No SVHC
Min Operating Temperature :
-25°C
Length :
80.7mm
Datasheets
B43584B9228M000
2.2mF Capacitor 20% Bulk 7.9A 28.5mm Aluminum