B43584A1229M000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B43584A1229M000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Aluminum
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM 22000UF 20% 160V SCREW
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Ripple Current :
22A
Package / Case :
Aluminum
Life (Hours) :
12000 hours
Length :
221.8mm
Max Operating Temperature :
85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
14mOhm
Diameter :
76.9mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-25°C
Test Frequency :
100Hz
Mount :
Screw
Lead Pitch :
31.7mm
Datasheets
B43584A1229M000
Capacitor 22A 31.7mm Aluminum