B43564A4227M000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B43564A4227M000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Radial, Can - Screw Terminals
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM 220UF 20% 350V SCREW
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Voltage - Rated :
350V
Package / Case :
Radial, Can - Screw Terminals
Polarization :
Polar
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Bulk
Lifetime @ Temp :
15000 Hrs @ 85°C
Mounting Type :
Chassis Mount
Tolerance :
±20%
Series :
B43564
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
220μF
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Datasheets
B43564A4227M000
B43564 220μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount -25°C~85°C Polar Radial, Can - Screw Terminals