B43564A2688M3
Mfr.Part #
B43564A2688M3
Package / Case
Radial, Can - Screw Terminals
Description
CAP ALUM 6800UF 20% 250V SCREW
Aluminum Electrolytic Capacitors
Mounting Type :
Chassis Mount
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
6800µF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Radial, Can - Screw Terminals
Factory Lead Time :
18 Weeks
Lifetime @ Temp :
15000 Hrs @ 85°C
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
250V
Polarization :
Polar
Mount :
Screw
Series :
B43564
Datasheets
B43564A2688M3
B43564 6800μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount -25°C~85°C Polar Radial, Can - Screw Terminals