B43547A5477M087
Mfr.Part #
B43547A5477M087
Package / Case
Radial, Can - Snap-In
Description
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP
Stock
9
In Stock :
9
Factory Lead Time :
36 Weeks
Voltage - Rated :
450V
Size / Dimension :
1.378Dia 35.00mm
Impedance :
240mOhms
Series :
B43547
Height Seated (Max) :
2.055 52.20mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Lifetime @ Temp :
8000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
160mOhm @ 100Hz
Ripple Current @ Low Frequency :
2.79A @ 100Hz
Capacitance :
470µF
Tolerance :
±20%
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In
Packaging :
Tray
Datasheets
B43547A5477M087
B43547 470μF Capacitor ±20% Tray Through Hole 1.378Dia 35.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In