B43545A5477M002
Mfr.Part #
B43545A5477M002
Package / Case
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Description
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP
Size / Dimension :
1.378Dia 35.00mm
Packaging :
Tray
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Height Seated (Max) :
2.047 52.00mm
Factory Lead Time :
36 Weeks
Capacitance :
470µF
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Impedance :
300mOhms
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Voltage - Rated :
450V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
190mOhm @ 100Hz
Ripple Current @ Low Frequency :
2.72A @ 100Hz
Series :
B43545
Tolerance :
±20%
Datasheets
B43545A5477M002
B43545 470μF Capacitor ±20% Tray Through Hole 1.378Dia 35.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In - 3 Lead