B43541A6686M000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B43541A6686M000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Description
CAP ALUM 68UF 20% 500V SNAP
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Voltage - Rated DC :
500V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Height :
25mm
Capacitance :
68µF
Diameter :
25mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
370mOhm
Datasheets
B43541A6686M000
EPCOS (TDK) B43541A6686M000
68μF Capacitor