B43509A2337M002
Mfr.Part #
B43509A2337M002
Package / Case
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Description
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP
Operating Temperature :
-40°C~105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
290mOhm @ 100Hz
Series :
B43509
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Size / Dimension :
0.866Dia 22.00mm
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Impedance :
430mOhm
Voltage - Rated :
200V
Ripple Current @ Low Frequency :
1.12A @ 100Hz
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
1.260 32.00mm
Capacitance :
330µF
Datasheets
B43509A2337M002
EPCOS (TDK) B43509A2337M002
B43509 330μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.866Dia 22.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In - 3 Lead