B43508C5277M80
Mfr.Part #
B43508C5277M80
Description
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension :
1.378Dia 35.00mm
Voltage - Rated :
450V
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Height :
30mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Ripple Current @ Low Frequency :
1.31A @ 100Hz
Lead Pitch :
10.0076mm
Diameter :
35mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
460mOhm @ 100Hz
Capacitance :
270μF
Series :
B43508
Termination :
Snap in
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Ripple Current :
1.31A
Height Seated (Max) :
1.268 32.20mm
Tolerance :
±20%
Packaging :
Bulk
Impedance :
640mOhm
Life (Hours) :
3000 hours
Datasheets
B43508C5277M80
EPCOS (TDK) B43508C5277M80
B43508 270μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.31A 1.378Dia 35.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In