B43508A9227M7
Mfr.Part #
B43508A9227M7
Description
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP
Height :
40mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
560mOhm @ 100Hz
Ripple Current @ Low Frequency :
1A @ 100Hz
Capacitance :
220μF
Tolerance :
±20%
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 105°C
Lead Pitch :
10.0076mm
Height Seated (Max) :
1.654 42.00mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Diameter :
22mm
Ripple Current :
1A
Factory Lead Time :
14 Weeks
Size / Dimension :
0.866Dia 22.00mm
Voltage - Rated :
400V
Impedance :
790mOhm
Datasheets
B43508A9227M7
B43508 220μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1A 0.866Dia 22.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In