B43508A9157M87
Mfr.Part #
B43508A9157M87
Description
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Size / Dimension :
0.866Dia 22.00mm
Voltage - Rated :
400V
Diameter :
22mm
Lead Pitch :
10.0076mm
Tolerance :
±20%
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
820mOhm @ 100Hz
Height Seated (Max) :
1.268 32.20mm
Height :
30mm
Ripple Current @ Low Frequency :
770mA @ 100Hz
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 105°C
Capacitance :
150µF
Ripple Current :
770mA
Impedance :
1.15Ohm
Datasheets
B43508A9157M87
B43508 150μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 770mA 0.866Dia 22.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In