B43508A9107M7
Mfr.Part #
B43508A9107M7
Description
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP
Impedance :
1.73Ohm
Height :
25mm
Diameter :
22mm
Ripple Current :
600mA
Ripple Current @ Low Frequency :
600mA @ 100Hz
Voltage - Rated :
400V
Lead Pitch :
10.0076mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Height Seated (Max) :
1.063 27.00mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.23Ohm @ 100Hz
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 105°C
Capacitance :
100μF
Size / Dimension :
0.866Dia 22.00mm
Tolerance :
±20%
Datasheets
B43508A9107M7
B43508 100μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 600mA 0.866Dia 22.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In