B43508A5826M7
Mfr.Part #
B43508A5826M7
Package / Case
Radial
Description
CAP ALUM 82UF 20% 450V SNAP
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Rated :
450V
Mount :
Through Hole
Diameter :
22mm
Capacitance :
82µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.5Ohm
Package / Case :
Radial
Tolerance :
20%
Min Operating Temperature :
-40°C
Impedance :
2.1Ohm
Max Operating Temperature :
105°C
Lead Pitch :
10.0076mm
Height Seated (Max) :
27.0002mm
Ripple Current :
580mA
Life (Hours) :
3000 hours
Polarity :
Polar
Height :
25mm
Datasheets
B43508A5826M7
82μF Capacitor 20% 580mA 10.0076mm Radial