B43507S5827M2
Mfr.Part #
B43507S5827M2
Package / Case
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Description
CAP ALUM 820UF 20% 450V SNAP
Voltage - Rated :
450V
Tolerance :
±20%
Series :
B43507
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Capacitance :
820µF
Datasheets
B43507S5827M2
B43507 820μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole Radial, Can - Snap-In - 3 Lead